خوکفایی در صنعت مبلمان از نوع ایده‌های استارتاپی! - بیست و هشتمین نمایشگاه مبلمان منزل

خوکفایی در صنعت مبلمان از نوع ایده‌های استارتاپی!

روز اول نخستین رویداد استارتاپی مبلمان و دکوراسیون که در سالن نوآوری، فناوری و صادرات در نمایشگاه مبلمان منزل برگزار شده است، با طراحی بوم های کسب و کار به پایان رسید.

این رویداد صبح سه شنبه  با حضور بیش از 50 شرکت کننده روی استیج سالن نوآوری، فناوری و صادرات (سالن 43) بیست و هشتمین نمایشگاه مبلمان منزل آغاز شد. شرکت کنندگان این رویداد را برنامه نویسان، دانش آموختگان طراحی صنعتی و معماری، طراحان و گرافیست ها و همچنین فعالان صنعت مبلمان و دکوراسیون تشکیل می دادند. در ابتدای این رویداد آرش سروری تسهیلگر رویداد استارتاپی به تبیین مفهوم استارتاپ و معرفی استارتاپ های برتر جهان و ایران پرداخت و سپس برخی از منتورهای این رویداد از جمله سهیل المالسی (مدیر مارکتینگ)، امیرمهدی اعتباری (کارآفرین)، محمد اعلم ملکی (هم‌بنیانگذار استارتاپی)، زهرا عبادی (راهبر محتوا) و محمد تقی کریمی و محمدجواد پروانه (مشاور توسعه کسب و کار)  روی سن حضور یافتند؛ با معرفی منتورها شرکت کنندگان دریافتند که در هر حوزه می توانند برای راهنمایی گرفتن به کدام منتور تخصصی رجوع کنند.

 پس از این امیر اسفندیاری هم‌بنیان‌گذار و مدیرعامل خوگر اولین پلتفرم فروش آنلاین از تجریبات و چالش های کار در حوزه آنلاین گفت. او 10 محور شامل «شبیه سازی تکنولوژی محور تجربه مبلمان، ایجاد ارزش افزوده، هوش مصنوعی، جستجوی لذت بخش و هوشمندانه، بیگ دیتا و گیمیفیکیشن» را برای  ایده پردازی برای کسب و کار آنلاین مرتبط با صنعت مبلمان مطرح کرد که تا شرکت کنندگان به نگاهی دقیق تر به ارائه ایده های خود بپردازند.

در بخش دوم هر کدام از شرکت کنندگان فرصت داشتند که در صورت داشتن ایده کسب و کاری در یک دقیقه به ارائه آن بپردازند. دراین میان 22 ایده مطرح شد. که از بین آن ها 8 ایده با نام های «نزدیکه»، «طراحی برای حل مشکل»، «خودکفایی»، «هایلایت» ، «رنتال»، «ایزی هوم»، «پالت پلاس» و «هندینو» که اکثرا با محوریت ایجاد پلتفرم اینترنتی برای فروش یا اجاره محصولات و همچنین برای برقراری ارتباط بین طراحات، تولیدکنندگان و مصرف کنندگان نهایی مطرح شده بودند، با رای گیری به عنوان ایده های برگزیده انتخاب و سایر شرکت کنندگان با افرادی که ایده های برتر داشتند هم گروه شدند.

در ادامه  این شرکت کنندگان با حضور در پنل نوآوری در صنعت مبلمان با فضاهای نوآورانه این صنعت و پتانسیل های بالقوه آن آشنا شدند در این پنل محمدتقی اشتغالی عضو هیئت مدیره اتحادیه صنفی مبلسازان و درودگران تهران، .. فیضی پور مشاور برندینگ، دکتر بیات و امیر اسفندیاری حضور داشتند و در پایان به پاسخ دهی به سئوالات شرکت کنندگان در خصوص قوانین و مسائل حقوقی شرکت های استارتاپی حوزه مبلمان پرداختند. حضور در محل برگزاری کارگاه ها در سالن 5 نمایشگاه بین المللی  شرکت در دوره آموزشی طراحی بوم کسب و کار آخرین بخش فعالیت شرکت کنندگان اولین رویداد استارتاپی مبلمان و دکوراسیون در روز اول بود.

تماس با مجری

  • سالن 5 نمایشگاه بین المللی تهران
  • 021-74501000
  • 021-74501000 - داخلی 601
  • این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید
Top